Рання реабілітація

Реабілітації підлягають діти з 3-х місяців до 1 року життя, обтяжені перинатальною патологією та органічними ураженнями нервової системи, «групи ризику» по розвитку органічних уражень ЦНС.

Мета програми – профілактика формування ДЦП, подолання моторних, психо-мовних, поведінкових розладів і швидша соціально-побутова адаптація та можливості подальшого навчання. Лікування на першому році життя дозволяє великому числу дітей з перинатальною патологією попередити розвиток важкої неврологічної інвалідності.

Використовується Метод професора Козявкіна, який передбачає послідовне і довготривале лікування, яке проходить в 2 етапи, що регулярно чергуються.

Тривалість періодів є індивідуальною і залежить від віку, особливостей соматичного і психо-неврологічного статусів.

Етап інтенсивної корекції: проводиться в умовах реабілітаційної установи протягом 5 днів.

Включає:

 1. Обстеження дитини, відеоконтроль великих моторних функцій, проведення оцінки фізичного, психічного, моторного, мовного, соціального розвитку дитини до і після лікування.
 2. Лікувальні заходи – 5 днів:
  • біомеханічна корекція хребта, при необхідності мобілізація суглобів
  • рефлексотерапія у вигляді акупресури.
  • спеціальна система масажу
  • мобілізуюча гімнастика
  • апітерапія у вигляді восково-парафінових аплікацій.

Крім того, проводиться школа для батьків з формуванням конкретних завдань-рекомендацій на міжкурсовий період.

Етап стабілізації та потенціювання ефекту проводиться батьками та членами їх сім’ї, або медичними працівниками дільничної служби в домашніх умовах чи за місцем проживання (протягом 25 днів).