
Аналіз спостереження за розвитком дітей 1-го року життя, які пройшли реабілітацію за програмою «Рання реабілітація» показав високу її ефективність і зменшення числа дітей, які вийшли в інвалідність.
В зв’язку з цим створено програму для раннього залучення до реабілітації недоношених дітей першого півріччя життя, що буде сприяти швидшому їх розвитку і адаптації, а також профілактиці інвалідизації. Реабілітації підлягають недоношені діти з 3-х місяців до 6 місяців життя, масою тіла >3000г, обтяжені перинатальною патологією та органічними ураженнями нервової системи, „групи ризику” по розвитку органічних уражень ЦНС.
Мета програми – активування фізіологічного розвитку через стимулювання компенсаторних можливостей ЦНС, профілактика формування ДЦП, подолання затримок розвитку моторних, психо-мовленнєвих, поведінкових розладів і швидша соціально-побутова адаптація.
Основною відмінністю від програми "Рання реабілітація" є те, що дана програма адаптована для недоношених немовлят та передбачає полегшений алгоритм роботи.
Етап інтенсивної корекції: проводиться в умовах реабілітаційної установи протягом 5 днів - один раз у місяць.
Лікувальні заходи – 5 днів:
- біомеханічна корекція хребта,
- рефлексотерапія, у вигляді акупресури
- спеціальна система масажу,
- мобілізуюча гімнастика
Етап стабілізації та потенціювання ефекту проводиться батьками та членами їх сім’ї, або медичними працівниками дільничної служби в домашніх умовах чи за місцем проживання (протягом 25 днів).