Програма профілактики порушень постави і сколіозу у дітей (за методом проф. В. Козявкіна)

Реабілітації підлягають пацієнти з різноманітними порушеннями постави.

Постава – це звична поза (вертикальна поза, вертикальне положення тіла людини) у спокої і при русі. Звичне положення тіла - це те положення, яке регулюється несвідомо, так званим руховим стереотипом. Людина має тільки одну, притаманну лише їй звичну поставу. Формування постави починається з самого раннього віку. Неправильна постава сприяє розвитку ранніх «неправильних» змін у хребті.

Записатись на консультацію

 

«Правильний» хребет має свої природні фізіологічні вигини в сагітальній площині (при огляді збоку) у вигляді шийного та поперекового лордозу (вигину допереду) і кіфозу (вигину назад) в грудному і крижовому відділах (представляє собою «знак питання»). Збільшення чи зменшення однієї кривизни призводить до зміни іншої. У фронтальній площині (при огляді зі спини) хребет у нормі повинен бути прямим. Навіть незначне викривлення хребта у всіх випадках слід розцінювати як відхилення від норми.

Причини появи викривлення хребта можуть бути як вродженими, так і набутими. До вроджених причин викривлення хребта відносять порушення нормального внутрішньоутробного розвитку, що призводить до недорозвиненості хребців, утворення клиновидних і додаткових хребців та інших патологій. Набутими причинами викривлення хребта є різноманітні захворювання, травми.

Неправильне положення тіла внаслідок фізіологічних особливостей людини (плоскоступість, різна довжина ніг, косоокість або короткозорість через які людина вимушена приймати неправильну позу) теж є частою причиною розвитку викривлення хребта. Також, причинами, через які виникає викривлення хребта, можуть бути звички, щоденні стереотипи людини, завдяки чому вона постійно перебуває в одній позі (заняття за столом з постійно нахиленою головою, неправильна поза сидіння на стільці).

На даний час велика кількість дітей, підлітків, а також і дорослих страждають від різноманітних порушень постави.

Мета – покращення постави та профілактика наслідків порушень постави шляхом активування власного м’язового корсету.

Метод лікування. Використовується метод проф. В. Козявкіна. Він передбачає послідовне і довготривале лікування, яке проходить в 2 етапи, що регулярно чергуються. Тривалість періодів є індивідуальною і залежить особливостей соматичного і психо-неврологічного статусів.

Етап інтенсивної корекції: проводиться в РЦ „Еліта ” протягом 5-ти днів. В процесі реабілітації з кожним пацієнтом працює команда спеціалістів: невролог, рефлесотерапевт, фізіотерапевт, фахівці з фізичної реабілітації, медичні сестри. Медична реабілітація за методом проф. В. Козявкіна використовуючи, як основу біомеханічну корекцію хребта, впливає на нормалізацію постави.

Включає: огляд лікаря (аналіз всіх додаткових обстежень, які необхідно надати: рентгенографію, МРТ, виписку від лікаря про характер захворювання та лікування та ін.).

Для кожного пацієнта складається індивідуальна програма реабілітації, яка враховує характер ураження, види порушення функцій хребта та кінцівок, соматичний та психо-неврологічний статуси.

Лікувальні заходи на один курс реабілітації – 5 днів:

 • біомеханічна корекція хребта за методом проф. В. Козявкіна
 • рефлексотерапія у вигляді акупресури,
 • масаж спини і шиї,
 • мобілізуюча гімнастика,
 • воскопарафінові аплікації 
 • механотерапія 
 • вібротерапія 
 • компютерна ігротерапія.

Етап стабілізації та потенціювання ефекту проводиться пацієнтами, або медичними працівниками дільничної служби в домашніх умовах чи за місцем проживання. Даний етап триває 3-6 місяців.

Передбачає:

 • Виконання рекомендацій лікарів центру
 • Проведення при необхідності додаткових обстежень (МРТ, рентгенографія).

Записатися на лікування