Ви є тут

Корекція вертеброгенної патології

Версія для друкуВерсія для друку

Реабілітації підлягають пацієнти з різноманітними вертебрологічними захворюваннями, вісцеропатіями, порушеннями постави та сколіозами (див. покази і протипокази).

З розвитком науково-технічного прогресу людство змінило активний спосіб життя на малорухливий, що призвело до появи величезної кількості захворювань хребта. Вони вражають людей у роки їхньої найбільшої активності (80 % хворих становлять пацієнти у віці від 20 до 60 років), хоча в останні роки остеохондроз значно «помолодів». У цей час в Україні за медичною допомогою із приводу дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта щорічно звертаються біля одного мільйона чоловік, 16 тисяч із них одержують одну із груп інвалідності.

Попередній аналіз спостереження за лікуванням пацієнтів з вертебрологічною патологією показав високу її ефективність і зменшення числа пацієнтів, які вийшли в інвалідність. В зв'язку з цим спеціалісти Міжнародної клініки відновного лікування м. Трускавець та Реабілітаційного центру "Еліта" м. Львова створили програму реабілітації вертебрологічних хворих.

Мета - профілактика інвалідності викликаної різноманітними вертебрологічними захворюваннями, подолання больових, екстравертебральних (невральних, нейросудинних, м'язових, вісцеральних) синдромів, корекція постави, соціально-побутова адаптація пацієнтів.

Для реабілітації використовується система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Вона передбачає послідовне лікування, яке проходить в 2 етапи, що чергуються.

Етап інтенсивної корекції: проводиться в умовах наших клінік (Міжнародна клініка відновного лікування м. Трускавець, Реабілітаційний центр "Еліта" м. Львів) і триває в основному 2 тижні.

Включає:

Обстеження пацієнта, що включає оцінку вертебрологічного, неврологічного, соматичного статусу до і після лікування. Лікувальні заходи:

 

Крім того пацієнту даються рекомендації щодо гігієни статичних положень, подальшого рухового режиму, об'єму навантажень, формуються конкретні завдання - рекомендації на міжкурсовий період.

Етап стабілізації та потенціювання ефекту проводиться пацієнтами, або медичними працівниками дільничної служби в домашніх умовах чи за місцем проживання. Він триває від 3-х місяців до року. Передбачає:

  • Виконання рекомендацій лікарів центру
  • Проведення при необхідності додаткових обстежень (МРТ, функціональна рентгенографія, доплерографія судин, консультації нейрохірурга, ортопеда, ревматолога, тощо).

 

Відбір пацієнтів на лікування проводиться спеціалістами Міжнародної клініки відновного лікування м.Трускавця та реабілітаційного центру „Еліта" м. Львова.

  • за аналізом виписок від невролога, нейрохірурга, лікування в стаціонарах, тощо.
  • за аналізом заключень МРТ, функціональної рентгенографії, доплерографії судин, тощо.
  • після консультації спеціалістів Міжнародної клініки відновного лікування м. Трускавця та реабілітаційного центру „Еліта" м. Львова з уточненням статусу пацієнта, необхідністю проведення додаткових обстежень.