Ви є тут

Комп'ютерна ігротерапія

Версія для друкуВерсія для друку

Для зацікавлення пацієнтів у правильному виконанні рухів та забезпечення позитивного емоційного фону під час відновного лікування ми поєднуємо вправи лікувальної гімнастики зі спеціалізованими комп’ютерними іграми.

Адже яка дитина не любить пограти на комп’ютері?

Добре відомо, що відновлення рухових функцій залежить від пластичності нервової системи, яку стимулює багаторазове повторення необхідних рухів, інтенсивність тренувань та позитивна мотивація до тренувань.

Однією з програм відновного лікування в Реабілітаційному центрі «Еліта» є комп’ютерна ігротерапія. Ми використовуємо наступні напрямки віртуальної ігрової реабілітації:

 

Ігрове тренування порушень рівноваги

Тренування порушень рівноваги проводиться за допомогою розробленої Інтернет системи ігрового тренування рухів. Для занять застосовується балансувальна дошка Nintendo WiiFit, яка має чотири сенсори тиску, розташовані в опорах. Пацієнт стоячи, чи сидячи на дошці, виконує вправи для розвитку рівноваги та одночасно, нахиляючись вперед - назад чи в сторони, керує діями персонажу спеціалізованої комп’ютерної гри.

Ця система віртуальної реабілітації вільно доступна в мережі Інтернет за адресою game.reha.lviv.ua і може застосовуватися пацієнтом для продовження відновного лікування в домашніх умовах під дистанційним контролем інструктора.

 

Ігрове тренування функцій кисті

Для тренування рухів кисті застосовується ігровий кистевий маніпулятор, який призначений для тренування згинання – розгинання кисті або поворотів вліво – вправо. Спеціально розроблені ігри стимулюють пацієнта до збільшення швидкості та амплітуди рухів кисті, розвивають точність та координацію.

Тренування рухових функцій у пацієнтів з незначною затримкою моторного розвитку проводиться із застосуванням комерційно доступних ігрових приставок Nintendo Wii, WiiFit, а також приставки XBox зі сенсором рухів Kinect. Відібрано ряд ігор на розвиток рухливості та швидкості реакції, керування яких здійснюється рухами кінцівок або цілим тілом